Imede eelkäijad

tunne maagilist atmosfääri koos vapustavate mänguasjade rea ja rõõmusta oma lähedasi
Kust tuli trend kaunistada jõulupuu mänguasjade ja vanikutega? Jõulupuu kohta käib ilus legend: "Kui Jeesuslaps Petlemmas sündis, süttis taevas uus särav täht, mis justkui tervitaks imelist püha jõule. Petlemma täht, linnud ja loomad tormasid vastsündinu juurde kõikjalt maailmast, oma kingitused tõid beebile ka taimed.
Viimasena tuli jõulupuu – selle tee ju põhjast. Oh, kui kaugele! See lähenes ja seisis tagasihoidlikult kõrval. "Miks sa sisse ei taha tulla?" kõik olid üllatunud. "Ma tahaksin," vastas see, "aga ma kardan, et mul pole midagi, mis oleks Jeesuslapsele meeldiv. Mis mul on? Ainult männikäbid, kõvad ja maitsetud. Pealegi on vaik nii kleepuv, et te ei saa seda maha koorida. Pigem vaatan last kaugelt, muidu ehmatan teda tahtmatult või torkan nõeltega.
Ja siis jagasid taimed oma kingitusi kuusele. Selle okstel õhetasid õunad, helisesid lillekellad, võililled katsid okkaid hõbedaselt pehme kohevusega. Jõulupuu rõõmustas, muutus julgemaks ja läks lapse juurde. Seda ilu nähes väike Jeesus naeratas. Ja Petlemma täht põles eredalt otse selle tipu kohal. Sellest ajast peale on legendi järgi kuusk haljendav aasta läbi ja kord aastas tuleb ta igasse majja ning rõõmustab nii lapsi kui ka täiskasvanuid oma piduliku riietusega. Jõulukaunistused tähistavad häid sümboleid, milles põimuvad erinevad traditsioonid.
Hangi endale e-kataloog
Made on
Tilda