KOLLEKTSIOON“LOOMADE MAAILM”

Põnev sukeldumine loomade maailma
2006. aastal leiutatud zentangle on vallutanud maailma. Zentangle on uus kunstivorm, mis ühendab korraga mitu suunda: loovus, meditatsioon, nauding ja viis luua originaalseid jooniseid, mis võivad oma huvitava mustriga kaunistada peaaegu kõike.
Erinevalt sarnastest doodling kunstitehnikatest, mis hõlmavad täiesti intuitiivset joonistamist, koosnevad zentangle'i tööd tavaliselt mingitest korduvatest mustritest. Ühele joonisele saab kombineerida palju mustreid ning tehnika ise on üsna vaba ja intuitiivne. Seda saab meisterdada igaüks, kes teab, kuidas pliiatsit või pastakat käes hoida. Isegi kui arvate, et te ei oska üldse joonistada, saab zentangleid luua originaalseid ja väga huvitavaid töid – võib-olla just siit peaksite õppima.
Zentangle registreeriti ametlikult kunstivormina 2006. aastal. Selle asutajad on Rick Roberts ja Maria Thomas. Maria Thomas on tüübi- ja kalligraafiakunstnik. Rick on endine munk, kes teab meditatsioonist palju. Lugu räägib, et ühel päeval avastasid nad, et Maria on joonistamisprotsessi sukeldunud ja on meditatsiooni ajal samas seisundis kui Rick. Maria ja Rick arvasid, et võiksid luua lihtsa süsteemi, et inimesed saaksid sellest tegevusest rõõmu tunda. Nii tekkis zentangle (zen on budistlik nimetus "tee" mõistele arengutee tähenduses, sasipundar on segadus, lokid).
Hangi endale e-kataloog
Made on
Tilda