Kollektsioon "Võõrad"

Ükskõik, kus sa ka ei viibiks, millises riigis sa ka ei käiks, igal pool on võimalus kohtuda salapärase ja kauni võõraga.
Naiste kujutamisel kunstis on pikk ajalugu, mis ulatub iidsetesse aegadesse. Erinevates kultuurides ja ajastutel on naisi kujutatud erineval viisil, alates jumalannadest ja pühakutest kuni tavaliste naiste ja modellideni.
Vana-Egiptuse kunst kujutas naisi jumalannadena nagu Egiptuse peajumalanna Isis, kes oli emaduse, viljakuse ja kaitse sümbol. Vana-Kreeka kunstis kujutati naisi kangelaste ja jumalannadena, nagu ilu- ja armastusjumalanna Aphrodite. Rooma kunst kujutas naisi sageli ka jumalannadena.
Moodsamas kunstis kujutatakse naisi sageli kunstnike modellide ja subjektidena. Mõned kunstnikud kasutavad naiste kujutisi oma poliitiliste, sotsiaalsete või kultuuriliste vaadete edastamiseks. Näiteks feministlike kunstnike loomingus kasutatakse naiste kujutisi soolise ebavõrdsuse ja sotsiaalse ebaõigluse probleemide esiletõstmiseks.
Üldiselt peegeldab naiste kujutamine kunstis sotsiaalset, kultuurilist ja ajaloolist konteksti, milles nad elavad, ning sellel võib olla palju tähendusi ja tõlgendusi.
Hangi endale e-kataloog
Made on
Tilda